УЈП: Исплатата на поврат на ДДВ се уште во тек

Од:

Управата за јавни приходи денеска соопшти дека се уште во тек е исплатата на повратот на ДДВ која за првото тримесечје треба да заврши до 31 овој месец.

Од УЈП апелираат граѓаните да проверат дали внеле точен број на трансакциска сметка и доколку има потреба навремено да направат корекции.

Досега, според информациите на УЈП, поврат на ДДВ е исплатен кај над 50 проценти од корисниците на МојДДВ.

Би можело да ве интересира

Бесими: Од 2022 година, прагот за ДДВ обврзници се зголемува на три милиони денари

Жарко Настоски

Владата не се откажува од проектот „Викенд без ДДВ“, се разгледуваат можностите кога може да се реализира

Ана Ололовска

Минимални трошоци за основање фирма и намалување на парафискалните давачки до 75 проценти, ветува Владата

Ана Ололовска

Извлечени 15-те добитници од 7- коло месечни награди преку MojДДВ #МојаНаграда

Ана Ололовска

УЈП: Исплатени 4.37 милиони евра од МојДДВ за второто тримесечје

Жарко Настоски

Почна исплатата на МојДДВ за април мај и јуни, зголемен бројот на скенирани сметки

Ана Ололовска