Трамп посакува економски бум во САД после епидемијата на Ковид-19

Од:

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека посакува со „биг бенг“ да ја рестартира американската економија, но дека претходно е потребно да се намали стапката на смртност од коронавирусот.

На редовниот брифинг за новинари во Белата куќа, Трамп објави дека Центарот за контрола на заразни болести ќе издаде упатства што ќе им овозможат на работниците во клучните инфраструктурни проекти, кои оздравеле од вирусната инфекција, да продолжат да ги вршат своите работи.

Би можело да ве интересира

Во Вашингтон вечерва се очекува еден од најголемите протести

А1он

Користењето на солзавец забрането во Денвер

А1он

Полицијата во Минеаполис повеќе нема да може да го задушува приведениот

А1он

Џо Бајден ја коментираше состојбата во САД и даде предизборно ветување

А1он

Ко-основачот на Редит се повлече и бара да биде заменет со Афроамериканец

А1он

Закажан голем протест во САД против расната сегрегација

А1он