Сугарески: Тутунарите мора да си ги добијат заслужените пари, спечалени со мака и пот

Од:

„Утре треба да стартува откупот на тутун за реколтата 2012 год. На сите тутуно-производители им посакуваме успешен откуп. Но поведени од состојбите со откупот на тутун во 2010-2011 год. упатуваме апел до владата да не дозволи да се повторат немилите настани од таа година, да не дозволи да пропадне маката на тутунарите.

– Свесни сме дека утре, како и секоја година министерот ќе се слика и ќе остава впечатоци дека откупот ќе помине во најдобар ред, опкружен околу откупните ваги со партиски војници, исто како и во 2010-2011 год. но за жал тогаш бевме сведоци на социјален бунт по улиците“, изјави Горан Сугарески.

Би можело да ве интересира

Зечевиќ: Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја прифати подадената рака

Ковачевски свика итни седници на Централниот и Извршниот одбор по лидерската средба со Мицкоски

Катерина Павлова-Николовска

Кузеска: Нови околности откако ВМРО-ДПМНЕ прифати уставни измени и учество во Владата

Катерина Павлова-Николовска

Костадиновска – Стојчевска: Добро е што ВМРО-ДПМНЕ не се против уставните измени

Горан Наумовски

СДСМ: Денеска ќе биде јасно што одлучил Мицкоски, ЕУ или останува во заложништво на Левица

Ана Ололовска

Битиќи: Имаме силна поддршката од САД и цела Европа за нашите следни чекори за членство во ЕУ