Стопанска банка во петок со работно време до 17 часот, во сабота нема да работи

Од:

Поради надградба на информацискиот систем филијалите на Стопанска банка АД Скопје утре ќе работи до 17 часот, а во сабота нема да работат.

dobivaj vesti na viber

Како што соопштуваат од Банката, во овој период нема да се реализираат трансакции преку i-bank услугите: e-banking, m-banking и phone-banking.

На располагање остануваат банкоматите на Банката и терминалите во трговската мрежа.

Би можело да ве интересира

Дел од државните картички ќе останат неподелени, добитниците се отселиле

Маја Илиевска-Пачемска

Стопанска банка АД Скопје утре ќе ги исплати пензиите на картички, на шалтер од сабота

А1он

Стопанска банка продолжува со извршување на редовните банкарски активности

Ана Ололовска

Ќе се продава Стопанска банка?

Емир Латифовиќ