Стопанска банка АД Скопје утре ќе ги исплати пензиите на картички, на шалтер од сабота

Од:

Стопанска банка АД Скопје информира дека утре ќе ги исплати пензиите за корисниците на дебитни картички, кои средствата  ќе може веднаш да ги користат во трговија или на банкомати.

dobivaj vesti na viber

Како што наведуваат од банката, исплатата на шалтер ќе биде возможна од сабота, кога ќе бидат отворени сите 55 филијали на Стопанска банка од 8 до 13 часот, со цел  да се овозможи клиентите да располагаат со средствата, а притоа да бидат заштитени од непотребни гужви што се опасни за колективното здравје.

Би можело да ве интересира

МТСП: Во тек е етапната исплата на јунските пензии

Ана Ололовска

Влада: Исплата на пензиите од 28 јуни

А1он

МТСП: В понеделник почнува исплатата на мајските пензии, со дополнителни 1000 денари финансиска поддршка

Ана Ололовска

Тренчевска: Пензиите ќе продолжат да се исплаќаат предвремено на крајот од месецот, грижата за пензионерите е наш приоритет

А1он

Тасевска: Од утре исплата на мартовските пензии, со дополнителни 1000 денари финансиска поддршка за пензионерите

Мартовските пензии со дополнителните 1.000 денари ќе почнат да се исплаќаат од 29 март

Ана Ололовска