ССК одбележа 10 години од основањето

Од:

Сојузот на стопански комори во која членуваат претставници на микро, малите и средните компании, синоќа одбележа 10 години од основањето.

На свеченоста што беше организирана по тој повод, претседателот на ССК, Златко Калеников истакна дека по десетгодишна успешна работа станале вистински глас на малите и средните претпријатија.

– Но, тука нема да застанеме. Напротив продолжуваме и понатаму со позасилена енергија во градењето на просперитетно економско општество. По десетгодишната успешна работа, ССК стана  вистински глас на малите и средни претпријатија кои се  двигател на економијата во Република Македонија, истакна Калеников.

Би можело да ве интересира

ССК: Новиот Закон за електричен отпад наметнува нереално зголемени давачки за претпријатијата

Ана Ололовска

Признание „Македонски квалитет 2021“ за 10 успешни национални претпријатија

А1он

Хоџа спроти ставот на ССК: Минималната плата од 18.000 денари има за цел подигање и проширување на работничките права

Ана Ололовска

ССК: Зголемувањето на платите треба да е последица на функционални пазарни механизми, не на политички популизам

Ана Ололовска

Трајан Ангелоски е нов претседател на Сојузот на стопански комори на Македонија

А1он

Сојуз на стопански комори на Македонија: Итно да се преземат чекори за справување со енергетската криза

А1он

Leave a Comment

three × four =