Среќна недела во Нептун од 20-ти до 27-ми јули – Големи попусти и до 60 рати без камата!

Од:

HAPPY WEEK акција во Нептун со големи попусти и до 60 рати БЕЗ камата на цените со попуст! Од 20-ти до 27-ми јули, до 60 рати без камата со haPPy кредитот или до 24 рати без камата со кредитни картички и синдикална продажба, потрошувачите ќе можат да си ги купат потребните производи по промотивни цени со големи попусти. Разгледајте ги понудите во 25-те продажни салони на Нептун ширум Македонија и изберете од најголемиoт избор на: телевизори, клима уреди, фрижидери, машини за перење, плотни, фурни, лаптопи и таблети, мобилни телефони, мали апарати за домаќинство и апарати за нега и убавина од брендовите: Beko, Samsung, LG, Huawei, Sony, Apple, Grundig, Elektrolux, Candy, Asus, Acer, Lenovo, Fuego, Bosch, Tefal, Rowenta и многу други. Целокупната понуда за акцијата Happy Week, може да се разгледа на https://www.neptun.mk/.

Нептун Македонија има широка палета на услуги за своите клиенти како: лојална програма, инстант кредити, дополнителни гаранции, премиум достава, онлајн продажба, мобилна апликација за онлајн шопинг, кредитна и кешбек картичка haPPy MasterCard. Покрај овие услуги Нептун Македонија во соработка со ИутеКредит Македонија најави нова иновација. Наскоро ќе се лансира нова можност за купувачите да купуваат онлајн на рати преку нивната веб страна https://www.neptun.mk/. Оваа кредитна опција е за првпат воведена во нашата држава и ќе им овозможи на купувачите брз и едноставен начин да купат производ онлајн до 24 рати само во неколку минути без потреба од посета на продажен салон и физички доставување на документи.

Овој јули Нептун го посвети на сите оние 300.000 домаќинства кои се дел од нивната “haPPy” лојална програма и имаат купувано производи изминативе шест години колку што и постои најголемата лојална програма во државава. Кампањата со назив “Нептун – Дел од вашиот дом” опфаќа повеќе категориски промоции во кои се опфатени најквалитетни уреди од најпознатите светски брендови по супер цени. Во кампањата на интересен начин се претставени секојдневни ситуации во кои голем дел од семејствата во нашата држава ќе се пронајдат. Видео рекламите од кампањата може да ги погледнете на линкот: https://bit.ly/3hgQCE9.

„Нептун Македонија“ е дел од „Балфин“ една од најголемите приватни инвестициски групации во регионот и е позната по своите инвестиции во трговски центри, резиденцијални и комерцијални објекти, туристички проекти, како што Green Coast Resort и Vala Mar Residences, активности во модната и во рударската индустрија, како и во сферата на малопродажбата со „Нептун“, „Џамбо“, SPAR и други. „Балфин“ лани заедно со Комерцијална банка АД Скопје го комплетираше купувањето на Тирана банк. Под капата на „Балфин“ се голем број претпријатија кои функционираат во различни сфери, а сместени се во седум држави и бројат речиси 6.000 вработени. Покрај во Албанија, каде што е централата и нашата земја, групацијата е присутна со различни типови на проекти, и во: Австрија, Црна Гора, Косово, Босна и Херцеговина и Холандија.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Среќна недела во Нептун од 01-08 октомври – Големи попусти и до 60 рати без камата!

Ана Ололовска

Среќни часови во Нептун само на 17 август – Големи попусти и подароци на секој час!

Ана Ололовска

Нептун со ново иновативно решение за онлајн шопинг – купувајте на рати отсега и онлајн!

А1он

Најпознатите картички за лојалност во Македонија се happy картичките на НЕПТУН

А1он

„Lucky days” во НЕПТУН од 22-28 јуни – Пристигнаа најголемите попусти!

Ана Ололовска

Нептун прославува 6-ти роденден на haPPy картичката со големи попусти, подароци и двојно повеќе haPPy поени само на 18-ти јуни!

Ана Ололовска