Силјановска-Давкова: Ќе донесеме четири милијарди евра инвестиции

Од:

Носителката на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1 Гордана Силјановска-Давкова денеска беше во посета на Сопиште од каде што истакна дека „има шанса да се обнови тоа што остана, но за тоа е потребна промена на власта.“

– Кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта ќе работи на обнова на Македонија, за младите да останат во државата и за таа цел ќе се донесат најмалку четири милијарди странски и домашни инвестиции, ќе се покачат платите за 25 проценти, пензиите за 20 проценти, а за младите до 29 години при нивно вработување бизнисот ќе биде ослободен од давачки, истакна Силјановска Давкова.

 

Би можело да ве интересира

Следува уште една изборна година

Ана Ололовска

Усогласување на владината програма и распределба на кадри во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Ана Ололовска

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциската да отвори случај за финансирање на изборната кампања на СДСМ

А1он

Уште пет дена за договор за нова влада

А1он

СДСМ: Продолжуваат разговорите за нова влада со полн четиригодишен мандат

А1он

СДСМ тврди дека преговара за Влада со стабилно мнозинство, ВМРО-ДПМНЕ бара да ги кажат имињата на партиите

А1он