Се намали цената на мазутот

Од:

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,478 ден/кг и сега ќе изнесува 43,046 ден/кг.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) не се менуваат.

Од 23.11.2022 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 88,50 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 90,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 90,00 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 85,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 43,046 (денари/килограм).

Би можело да ве интересира

Од полноќ нова цена на дизелот

Ана Ололовска

Нови цени на бензинот и на дизелот

Ана Ололовска

Се зголемуваат цените на бензинот и на дизелот

Ана Ололовска

Нова цена на дизелот

Ана Ололовска

Нови цени на бензинот и дизелот од полноќ

Ана Ололовска

Дизелот поскапува за половина денар

Горан Наумовски