СДСМ: Нови 37 милиони евра за локални патишта, инвестираме во инфраструктурата

Од:

„Собранието го усвои Законот со кој преку заем од Светска банка се обезбедуваат 37 милиони евра за финансирање на проектот за поврзување на локалните патишта во општините“, соопштува СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„Ова се нови 37 милиони евра за унапредување на патната инфраструктура во сите општини.

На овој начин се унапредува поврзувањето на населените места но и се вложува во локалниот економски развој на општините.

И во време на најголема светска економска криза, Владата предводена од СДСМ вложува во капитални проекти кои го поттикнуваат економскиот раст“, се вели во соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

Ана Ололовска

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Избори ќе има во 2024 година, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат никого да уценуваат

Ана Ололовска

СДСМ: Потонаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ за наводно менување на историјата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Сите обиди за намерни провокации ги осудуваме, никој нема да го загрози концептот едно општество за сите

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Препораките на Комисијата ги демантираа сите лаги на ВМРО-ДМНЕ за наводно бришење и менување на историјата

Ана Ололовска