Саксо банк: Еврото ќе падне на паритет со доларот, биткоинот ќе доживее крах

Од:

Фед ќе ја изгуби независноста, еврото ќе падне на паритет со доларот, биткоинот ќе доживее крах, а „Тенцент“ ќе го претекне„Епл“, предвидува групата Саксо банк за 2018 година во својата традиционална годишна прогноза.

Саксо банк со десет провокативни предвидувања предизвика немир, а интригантни се следниве прогнози: Вол стрит во 2018 година ќе доживее 25-отстотен еднодневен пад (мерено според индексот на СиП 500), при што Саксо банк веќе одреди дека тоа ќе биде понеделник, кој, секако, ќе се нарече и црн понеделник, како оној на 19 октомври 1987 година.

Би можело да ве интересира

Биткоин сега вреди најмногу откако е создаден, се менува за близу 23.000 долари

Ана Ололовска

Биткоинот падна на десетдневниот минимум, повлече и други крипто валути

Ана Ололовска

Биткоинот го собори овогодинешниот рекорд

Ана Ололовска

Двоцифрен раст на вредноста на биткоинот

Ана Ололовска

Вредноста на биткоинот би можела да потоне на нула

Ана Ололовска

Бесконечната приказна на германската марка

Ана Ололовска