Саем за транспорт во комплексот „Борис Трајковски“

Од:

„​Саем за транспорт 2023“ ќе се одржува од денеска до 9 јуни на отворено, во комплексот „Борис Трајковски“ во Скопје, каде ќе се претстават повеќе од 30 познати и реномирани брендови од земјата, регионот и пошироко.

Меѓу потврдените учесници се бренд-имињата на импортери на товарни возила (Schmitz – Cargobull, Volvo, Mercedes Benz, Iveco, Isuzu, Ssang Yong, Piaggio Commercial, Krone, Carrier, Thermo king), како и други компании со комерцијални возила, автобуси, градежна механизација, транспортни и логистички компании, пратечка индустрија и услуги.

Во рамките на тридневниот саем, ќе се одржат и многубројни промоции на врвни брендови во индустријата.

„Саем за транспорт 2023“ ќе биде отворен за сите заинтересирани посетители и деловна публика, секој ден од 10 до 18 часот.

Саемот за транспорт е дел од трилогијата „Саеми во пролет“ во организација на „Скопски саем“.

Би можело да ве интересира

Бочварски: До 10 јули ќе се вози по патот Подмолје-Охрид, има силна градежна офанзива

Орце Костов

Пуштен сообраќајот за лесни возила на магистралата А3 кај Делчево

Ана Ололовска

Бочварски: Владата ќе помогне за санација на штетите од невремето во Делчево

Ана Ололовска

Се укинуваат дозволите за превоз на товар и патници меѓу Србија и Северна Македонија

Горан Наумовски

Бочварски: Сите постапки ќе се реализираат со цел да се изградат коридорите на време

Ана Ололовска

Одобрени 243 милиони евра на „Бехтел и Енка“ за коридорите 8 и 10д

Горан Наумовски