Саем „Агрофуд 2015“ од 1 до 4 октомври на Скопски саем

Од:

Од 1 до 4 следниот месец на Скопски саем ќе се одржи Меѓународниот саем за широка потрошувачка „Агрофуд 2015“.

Новитет оваа година е тоа што сите учесници на Агрофуд 2015, кој воедно ќе има нов продажен аспект, ќе ги претстават своите диверзифицирани палети на разни производи и услуги од органското производство во Македонија, со додаден акцент и на претставниците на конзервната индустрија. Сите заинтересирани посетители ќе имаат шанса да купат зимница изготвена од природни состојки според најстроги законски стандарди и да ги дополнат своите залихи за претстојниот зимски период со специјални македонски вкусови, соопшти денеска Скопски саем.

На изложбено-продажните штандови освен прехранбените производи како храна, пијалоци и стоки за широка потрошувачка, ќе можат да се разгледаат и набават најразновидни и најнови машини и опрема за амбалажирање и внатрешен транспорт.

Влезот на саемот ќе биде бесплатен.л

Би можело да ве интересира

Над 100 домашни и странски компании на „Macedonia Manufacturing Expo 2019“

Ана Ололовска

Трет Меѓународен саем на пронајдоци, иновации и нови технологии „ИНОВАМАК 2019“

Ана Ололовска

Десет македонски винарници на саем во Дизелдорф

Ана Ололовска

Отворени Саемот за градежништво, „Realexpo“ и „Технома“

Ана Ололовска

Во среда стартуваат најголемите бизнис саеми: Градежништво и Технома 2018

Ана Ололовска

ССК и Скопски Саем најавуваат: Ново издание на Саемот за градежништво 24 – 28 октомври

Ана Ололовска

Leave a Comment

2 × one =