РКЕ ќе објави информација за цените на топлинската енергија

Од:

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) за денеска најави информација за цените на топлинската енергија.

dobivaj vesti na viber

Воедно на три подготвителни седници РКЕ треба да донесе предлог одлуки за одобрување регулиран максимален приход и тарифни ставови на Балкан енерџи (производство, дистрибуција и снабдување со топлина) како и за Друштво за снабдување со пареа и топла вода СКОПЈЕ СЕВЕР АД – Скопје и АД ЕЛЕКТРАНИ НА МАКЕДОНИЈА Скопје – Подружница Енергетика Скопје.

Со одлука на РКЕ од први месецов за 0,1 процент беше намалена цената на електричната енергија.

Би можело да ве интересира

Владата нема договорено решение за парното во Скопје, Ковачевски: Сега работиме

Кристијан Ландов

Бислимоски: Потрошувачите плаќаат само за она што го имаат потрошено, РКЕ не ги признава кражбите на електрична енергија во крајната цената

Ана Ололовска

ЕСМ достави понуда на повикот за парно греење во Скопје

Ана Ололовска

Сторнирани сметките на БЕГ за август, граѓаните ќе добијат нови

Горан Наумовски

ЕВН: Надоместокот за пренос и дистрибуција постои отсекогаш, сега се издвојува согласно европските регулативи, а РКЕ признава само дел од вкупните загуби, дел се на товар на компанијата

Ана Ололовска

Бислимоски почна да штеди во РКЕ: Дојдов на работа по скали, планирам да ослабам

Орце Костов