Пуштен во сообраќај патот Прилеп-Ресен

Магистралниот пат Прилеп – Ресен кој поради свлечиште беше затворен за сообраќај околу два месеца, од денеска од 12:50 часот е пуштен за сообраќај, соопшти АМСМ.

Поради свлечиштето сообраќајот на овој патен правец на обиколницата на Битола, беше во целосен прекин за сите видови на возила, а сообраќајот се пренасочуваше низ градот Битола.

Би можело да ве интересира

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози

Од 30 минути до еден час се чека на граничниот премин „Богородица“

Нема подолги задржувања на граничните премини

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска

Состојба на патиштата

Ана Ололовска