Презентација на 16 проекти одобрени со грантовата шема за инвестиции

Од:

Во организација на Министерството за локална самоуправа денеска во Скопје, ќе бидат презентирани 16-те одобрени проекти на грантовата шема за инвестициски и иновативни проекти.

Како што соопштија од Министерството за локална самоуправа, проектите ќе ги презентира ресорниот министер Сухејл Фазлиу, а на настан ќе присуствуваат вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и амбасадорката на Швајцарија во Северна Македонија, Сибил Сутер Тејада.

Проектите се поддржани од Министерството за локална самоуправа, Владата на Република Северна Македонија и Швајцарската агенција за соработка и развој преку проектот „Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој“.

Би можело да ве интересира

Милевски: Стакленик и метеоролошка станица во Полошкиот регион за подобрување на земјоделското производство

Ана Ололовска

Милевски: Гермијан е пример за модерно европско село, со уредувањето на коритото жителите ги заштитивме од поројни дождови

Ана Ололовска

Милевски: Создадовме услови за подобар живот во Могила и развој на рурален туризам

Ана Ололовска

Отворен паметен Инфо и Промо центар за туристички развој на Попова Шапка

Ана Ололовска

Заев: Странските инвестиции постојано се зголемуваат

Катерина Павлова-Николовска

Заев на состанок со Асоцијацијата на странски компании: Партнерски креираме поволен деловен амбиент

Ана Ололовска