Поскапуваат бензините

Од:

За денар до денар и половина се зголемуваат цените на нафтените деривати од ноќеска на полноќ, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Еуросупер БС-95, дизелот и Есктра лесното масло за домаќинство поскапуваат за еден денар, а Еуросупер БС-98 за денар ипол.

Според тоа, новата цена на Еуросупер БС -95 ќе биде 65,50 денари за литар, Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 67,50 денари, а дизелот по цена од 56 денари за литар. Есктра лесното масло за домаќинство ќе се продава по цена од 45 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 HC се зголемува за 0,637 денари за килограм и сега ќе изнесува 35,396 денари за килограм.

Би можело да ве интересира

Дизелот поскап за половина денар по литар

Ана Ололовска

Поевтинуваат Еуросупер БС-95 и мазутот, останатите нафтените деривати со непроменета цена

Ана Ололовска

Поскапуваат Еуросупер БС-95, дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство

Ана Ололовска

Бензините поевтинуваат за половина денар, дизелот со иста цена

Ана Ололовска

Горивата поевтинуваат

Ана Ололовска

Поскапуваат бензините и дизелот

Ана Ололовска