„Пошта“ ја прифати понудата за соработка на „Халк Банка“, се чека согласност од Владата

Од:

Управниот одбор на АД „Пошта на Северна Македонија“ на денешната седница ја прифати конечната понуда за соработка на „Халк банка“ АД Скопје како најповолна, согласно усвоените критериуми за евалуација на понудата.

Како што е објавено на веб страницата на Поштата, рокот за имплементација се два месеца до технички прием на Пошта, т.е имплементација на постојниот систем, кој и досега беше во употреба.

– Упрвниот одбор на Пошта на С. Македонија по добивањето на согласност од Надзорниот одбор и предлага на Владата во својство на Собрание на Друштвото да даде согласност за склучување на договор за соработка помеѓу АД „Пошта на С. Македонија и Халк Банка АД Скопје, стои во соопштението објавено на веб страницата на Поштата.

Би можело да ве интересира

Макрадули: Со прогласување на Пошта за загрозен споменик го ставаме на виделина нашето европско наследство во опасност

Ана Ололовска

Пошта ќе продава масло од кокос и парфеми преку интернет – претставена продавницата „Пошта шоп“

Жарко Настоски

Обвинение за вработен во гостиварската пошта кој удрал пратка

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Ана Ололовска

Во подружниците на Пошта повторно може да се плаќаат сметки

Ана Ололовска

Од понеделник почнува платниот промет во Пошта

Жарко Настоски