Поевтинуваат Еуросупер БС-95 и мазутот, останатите нафтените деривати со непроменета цена

Од:

Цените на нафтените деривати остануваат непроменети, освен за Еуросупер БС-95 кој се намалува за половина денар. Пониска цена од полноќ ќе има и мазутот.

Согласно денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, новата цена на Еуросупер БС-95 ќе биде 67 денари за литар, а на Мазутот 34,5 денари за килограм.

Цената на Еуросупер БС-98 останува 69 денари, на дизелот 58,5 и на Екстра лесното масло за домаќинство 58 денари за литар.

Цените на нафтените деривати се менуваат секој понеделник.

Би можело да ве интересира

Дизелот поскап за половина денар по литар

Ана Ололовска

Поскапуваат Еуросупер БС-95, дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство

Ана Ололовска

Бензините поевтинуваат за половина денар, дизелот со иста цена

Ана Ололовска

Горивата поевтинуваат

Ана Ололовска

Поскапуваат бензините и дизелот

Ана Ололовска

Поскапуваат бензините

Ана Ололовска