Поевтинуваат „еуросупер 95“ и дизелот

Од:

Од ноќеска на полноќ нови цени на горивата. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ(Д-Е V) се намалуваат за 2,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,888 ден/кг. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) не се менуваат.

Од 17.3.2023 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 81,50 (денари/литар)

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 85,50 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75,50 (денари/литар)

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 76,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 39,779 (денари/килограм).

Би можело да ве интересира

Поскапуваат горивата

Горан Наумовски

Горивата поскапуваат од половина до еден денар по литар

Се намалуваат цените на бензинот и дизелот

Ана Ололовска

Се намалуваат цените на горивата

Не се менува цената на бензинот и дизелот

Ана Ололовска

Горивата поскапуваат од 1,5 до два денари за литар