Отворен Саем за туризам во Скопје

Од:

Во просториите на Ист Гејт Мол во Скопје денеска е отворен Саем на туризам, каде ќе се презентираат дваесет хотелиери од Турција.

dobivaj vesti na viber

Како што е најавено, посетителите на саемот ќе имаат можност да го резервираат својот летен одмор и туристичко патување по специјални попусти кои ќе бидат достапни директно на саемот, така што за нив се предвидени и подароци, но исто така се потенцијални добитници на подарок летување во Турција или Грција.

-На саемот ќе се презентираат 20 хотелиери од Турција кои на македонските граѓани им се познати бидејќи Анталија им е една од омилените дестинации за летен одмор, се наведува во соопштението.

На настанот ќе се обрати Емрах Сејид, генерален менаџер на ВАС Тур Турција, Елизабета Кочева Јосифовска од ЈК Травел и Љупчо Јаневски од Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот во земјава.

Би можело да ве интересира

Албанските туристички работници бараат укинување ковид мерките

А1он

Иконому: Не се загрижувачки последиците од војната врз грчкиот туризам

А1он

Руско-украинскиот конфликт ќе го погоди албанскиот туризам со најмалку 100 милиони евра

А1он

Матиќ: Србија оствари рекорден девизен прилив од туризмот во 2021

А1он

Студенти на Факултетот за туризам во Охрид освоија Гран при и пет медали на 18. Меѓународен гастрономски натпревар во Истанбул

Ана Ололовска

Дојран креира понуда за привлекување туристи во текот на цела година

Ана Ололовска