Отворање електронска продавница за соларни колектори

Од:

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски денеска ќе ја пушти во употреба новата електронска продавница „Еко-солар“.

dobivaj vesti na viber

Е-продавницата  www.ecosolar.mk, се занимава со продажба на соларни колектори и резервна опрема.

Отворањето на продавницата е во рамките на проектот за развој на е-трговијата во Република Македонија.

Би можело да ве интересира

Осум лица осудени во Германија за овозможување илегална работа на интернет сајтови

А1он

Гутереш бара сите луѓе да бидат поврзани на интернет до 2030 година

А1он

Хоџа: Останува определбата за оптимизација на администрацијата

Ана Ололовска

Глас за Македонија: Мега скандал за предизборен поткуп од страна на власта

А1он

„Како народ треба да работиме повеќе, а не помалку“, Заев не дава поддршка администрацијата да работи скратено во петок

Кристијан Ландов

ДЗС: Техничките пречки во пописот не се должеа на интернет конекцијата

А1он