Охридскиот аеродром се реотвoра утре со летови до Цирих и Милано, првите чартер летови на 5 јули

Од:

Аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид утре повторно ќе биде отворен. За попладнето најавени се првите полетувања и слетувања за и од Цирих и Милано.

Првите чартер летови на охридскиот аеродром ќе се реализираат на 5 јули и тоа од и до Варшава, а на 25 јули од и до Амстердам.

Информации за останатите летови може да се најдат на веб страницата на охридскиот аеродром.

Би можело да ве интересира

Бавно заздравување на комерцијалниот авиосообраќај во Европа

Ана Ололовска

Аеродромот во Истанбул забележа најмногу летови во Европа

Катерина Павлова-Николовска

На Скопскиот аеродром слета првиот авион на релацијата Киев-Скопје-Киев

Катерина Павлова-Николовска

Бочварски: Евтините авиолинии ќе бидат обновени веднаш по отворањето на границите

Катерина Павлова-Николовска

Од денеска нова авиолинија Скопје- Киев

Катерина Павлова-Николовска

Новите авиони Боинг 737 Макс, добија сертификат

Ана Ололовска