Одбележување на Светскиот ден на штедењето

Од:

Здружението на банкарството при Стопанската комора на Македонија денеска ќе го одбеележи 31 Октомври, Светскиот ден на штедењето.

По тој повод ќе им додели признанија на најдобрите шалтерски работници од банките и штедилниците за постигнати особени резултати во вршењето на работните задачи во доменот на работењето со населeнието за 2014 година.

Би можело да ве интересира

Бектеши: Домашните производители на брашно следната недела ќе ги намалат цените

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пропаѓаат банки преку ноќ – безбедни ли ви се парите во македонските банки

Анита Петровска Рајковиќ

Цените на месните производи една од следните мерки што ќе се анализираат, најави Бектеши

Ана Ололовска

Најголемата швајцарска банка ја купи Credit Suisse

Катерина Павлова-Николовска

Битиќи: Реквалификација на работната сили или привлекување работници од странство за да останат конкуренти домашните компании

Горан Наумовски

Бектеши: Очекуваме солидарност од сите стопанственици, кризата да не биде на грбот на граѓаните

Горан Наумовски