Одбележување на Денот на рударите

Од:

Во организација на Министерството за економија денеска ќе биде одбележан Денот на рударите.

Министерот за економија Крешник Бектеши, како што е најавено, во Клубот на пратеници ќе им ги додели признанијата на најдобрите рудари, номинирани од нивните работодавачи.

Би можело да ве интересира

ССЕРИ: Бесправно ни се стопирани паричните текови од страна на АД ЕСМ

Ана Ололовска

Бектеши контра Асоцијацијата за рударство, најважно е здравјето и безбедноста на граѓаните

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шахпаска: Рударите добиваат бенифициран стаж

Ана Ололовска

Усвоени законските измени, рударите ќе се пензионираат со навршен пензиски стаж

Ана Ололовска

„Бучим“ доби дзовола за експлоатација на новото рудно тело „Боров дол“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Рударите ќе заминуваат во пензија на околу 50-годишна возраст

Ана Ололовска