Нови четири дестинации со „Визер“ од Скопје и Охрид

Од:

Од денеска четири летови со нискобуџетната компанија „Визер“ ќе има од Скопје до Турку, Финска и Ларнака, Кипар, а од Охрид до Меминген и Дортмунд во Германија.

Покрај новите четири дестинации денеска ќе биде промовирано и поставувањето на петтиот воздухоплов на базата на „Визер“ во Скопје.

„Визер“ од двата аеродрома во земјава опслужува околу 40 дестинации.

Би можело да ве интересира

Од денеска пет редовни автобуски линии на релација Охрид – Скопје

Ана Ололовска

„Визер“ воведува авиолинија Скопје – Салцбург

Ана Ололовска

Сугарески: Се работи на автопатот Кичево-Охрид, наесен ќе бидат пуштени првите километри

Ана Ололовска

ИАТА: Авионските компании во светот добија 123 милијарди долари државна помош

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Спасовски: Ја обновивме и модернизиравме инфраструктурната електроенергетска дистрибутивна мрежа за поголем економски потенцијал и подобра бизнис клима

Ана Ололовска

Санацијата на свлечиштето Цуцка треба да заврши во август, два месеца порано од предвиденото

Ана Ололовска