НЛБ Банка воведе нов Брз потрошувачки кредит

Од:

НЛБ Банка воведе нов НЛБ Брз потрошувачки кредит кој се одобрува и исплаќа за само 1 час.
НЛБ Брзиот кредит е со максимален износ до 300.000 мкд и е достапен за сите клиенти кои својата плата или пензија ја примаат преку НЛБ Банка. Овој кредитен продукт може да се добие во сите експозитури на НЛБ Банка, без потреба од дополнителна документација, само со приложување на документ за лична идентификација.

dobivaj vesti na viber

Во периодот до 31.05.2019 година НЛБ Банка води промотивна кампања во рамките на која сите апликации за НЛБ Брзиот потрошувачки кредит ќе се одобруваат без манипулативни трошоци.

Сите заинтересирани клиенти за НЛБ Брзиот потрошувачки кредит може да добијат повеќе информации во најблиската експозитура на НЛБ Банка, на телефонскиот број 02/15-600 или на интернет страницата www.nlb.mk.

(ПР текст)

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Внимавајте: Напивка за слабеење, суплементи за црниот дроб, млеко, чоколади – повлечени како небезбедни

Анита Петровска Рајковиќ

Видео: Имате запуштени ниви? Ем ќе плаќате повеќе данок ем државата ќе ви ги издава

Македонија на 63 место според „Индексот на владеење на правото“

А1он

Ковачевски: „Лидл“ интензивно работи за започнување со ефективна работа во С. Македонија

Ана Ололовска

Бектеши на состанок со министерите за енергетика на ЕУ: С. Македонија е дел од Европа и само со заеднички мерки можеме да се справиме со енергетската криза

Ана Ололовска

ВИДЕО: Цени растат – плати исти, кој се богати додека граѓаните тонат во сиромаштија?

Анита Петровска Рајковиќ