Нептун прославува 6-ти роденден на haPPy картичката со големи попусти, подароци и двојно повеќе haPPy поени само на 18-ти јуни!

Од:

По повод 6-от роденден на haPPy лојалната програма и happy картичката „Нептун Македонија“ овој 18-ти јуни подготви специјална понуда и супер цени за своите купувачи. Со роденденската акција „Нептун Македонија“ им обезбеди на сите лојални купувачи големи роденденски haPPy попусти, 100 подароци за најсреќните haPPy купувачи и двојно повеќе haPPy поени.

Како благодарност за неизмерната доверба и лојалност во овие 6 години, на сите haPPy домаќинства, Нептун им подготви возбудливо шопинг искуство на купувачите во сите 25 продажни салони во Македонија. Посетете ги продажните салони, купете по супер цени и до 60 рати, добијте двојно повеќе happy наградни поени на вашата картичка и бидете потенцијален добитник на некоја од 100-те награди!

Погледнете го промотивниот каталог од роденденската акција на https://www.neptun.mk/.

Покрај роденденска happy card акција, Нептун целиот месец јуни го посвети на купувачите кои се дел од лојалната програма. Токму во овој месец, бројката на издадени happy картички т.е купувачи достигна јубилејна бројка од 300.000.

„Ова беше дополнителен повод целиот месец јуни да го посветиме на нашите купувачи. Преку промовирање на дел од нашите happy купувачи лансиравме месечна кампања „Постоиме за нашите happy купувачи” во која носители се дел од нив, добро познати личности од јавниот живот. Актери, спортисти, водители, блогери, влогери, модели се само дел од лицата кои ги претставија категориските промоции. На денот на роденденот ќе претставиме и уште многу наши лојални купувачи кои тој ден ќе бидат најсреќни и ќе добијат подарок од вкупно 100-те подароци кои ги подготвивме“, рече Никола Митревски – Маркетинг координатор во „Нептун Македонија“.

„300.000 издадени картички значи дека исто толку семејства во државава се наши лојални купувачи, ова е јубилеј кој многу нѐ радува. Нашата компанија е ориентирана кон врвно купувачко искуство, како во нашите продавници ширум државата така и онлајн преку нашата веб страна и мобилна апликација. Тоа ни е еден од најважните елементи во работењето. Задоволството и среќата кај нашите купувачи е примарна цел. Со континуирано инвестирање во нашите продавници, во нашите вработени, во огромниот уникатен избор на производи од најпознатите светски брендови сакаме да ги задржиме нашите постоечки купувачи и секако да придобиеме нови. Да се радуваме на сите убави моменти заедно. Повелете во нашите продавници и уживајте во happy шопинг“, изјави Никола Митревски – Маркетинг координатор во „Нептун Македонија“.

„Нептун Македонија“ е дел од „Балфин“ една од најголемите приватни инвестициски групации во регионот и е позната по своите инвестиции во трговски центри, резиденцијални и комерцијални објекти, туристички проекти, како што Green Coast Resort и Vala Mar Residences, активности во модната и во рударската индустрија, како и во сферата на малопродажбата со „Нептун“, „Џамбо“, SPAR и други.

„Балфин“ лани заедно со Комерцијална банка АД Скопје го комплетираше купувањето на Тирана банк. Под капата на „Балфин“ се голем број претпријатија кои функционираат во различни сфери, а сместени се во седум држави и бројат речиси 6.000 вработени. Покрај во Албанија, каде што е централата и нашата земја, групацијата е присутна со различни типови на проекти, и во: Австрија, Црна Гора, Косово, Босна и Херцеговина и Холандија.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Среќна недела во Нептун од 01-08 октомври – Големи попусти и до 60 рати без камата!

Ана Ололовска

Среќни часови во Нептун само на 17 август – Големи попусти и подароци на секој час!

Ана Ололовска

Нептун со ново иновативно решение за онлајн шопинг – купувајте на рати отсега и онлајн!

А1он

Среќна недела во Нептун од 20-ти до 27-ми јули – Големи попусти и до 60 рати без камата!

Ана Ололовска

Најпознатите картички за лојалност во Македонија се happy картичките на НЕПТУН

А1он

„Lucky days” во НЕПТУН од 22-28 јуни – Пристигнаа најголемите попусти!

Ана Ололовска