Нептун Македонија започнува кампања “Заедно донираме повеќе”

Од:

Во рамките на воспоставената стратешка соработка помеѓу Нептун Македонија ДОО и СОС Детско Село, од 3ти до 19ти август, започнува Нептун кампања “Заедно донираме повеќе”. Со секој купен производ кој е дел од компаниската промоција, купувачите во Нептун имаат можност да се вклучат во донаторска акција.

dobivaj vesti na viber

Ајде заедно да овозможиме децата и младите без родители и родителска грижа:

– Да имаат топол дом, грижа и чувство на припадност- Да растат во семејство, опкружени со љубов и сигурност
– Да имаат среќно и безгрижно детство
– Да имаат квалитетно образование
– Да имаат сигурна иднина
– Да бидат едноставно ДЕЦА

СОС Детско Село како дел од меѓународната мрежа на СОС Детски села Интернационал, присутна во 136 земји во светот е посветена на згрижување на деца без родители и родителска грижа, и во нашата земја ја започна активно својата работа во 2000 година и досега има поддржано над 1200 деца, 500 млади и над 300 семејства во големи социјални ризици и останува посветена на својата работа со цел ”Ниту едно дете да не расте само”.
Од друга страна Нептун Македонија ДОО е компанија со постојан активен однос во општеството. Општествена одговорност на компанијата од секогаш била дел од стратешкото планирање и секоја година внесуваме нови иницијативи за импакт во општеството во кое ние работиме и се развиваме. Долгорочната соработка и поддршка кон СОС Детско село нè инспирираше во креирање на ваква кампања. Водени од моделот на заедничката вредност на идејата дека корпоративниот успех и социјалната заштита се меѓусебно зависни, за Нептун Македонија ДОО помошта на заедницата останува императив.

ПР текст

Би можело да ве интересира

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

Предраг Петровиќ

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

Сертификат „ФЕР со потрошувачот“ за Нептун Македонија

АУЕ – ФОН организираше донација на книги за СОС Детско Село

Предизвик за сите гејмери: НЕПТУН организира голем GAMING настан

Ана Ололовска

Интервју со Национална директорка на СОС Детско село Јулијана Гапо