Меѓународен ден на пчелата

Од:

Во Основното училиште „Братство Единство“ во Охрид денеска ќе биде одбележан Меѓународниот ден на пчелата.

На одбележувањето на Меѓународниот ден на пчелата ќе присуствуваат и ќе се обратат министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и министерката за земјоделство, шумарство и прехрана на Република Словенија, Александра Пивец.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Прентовиќ: 55.000 земјоделци добиваат 30 отсто поевтина нафта

Ана Ололовска

ВИДЕО: Одобрен лов на диви свињи како превентива против „африканска чума“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: Зелена нафта е само козметичка мерка, не ги решава проблемите на земјоделците

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: СДСМ носи само стагнација на македонскиот аграр

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: Зелена нафта за едни ќе има, за други не

Ана Ололовска

До крајот на месецов земјоделците ќе можат да купуваат „зелена нафта“

Ана Ололовска