„Mastretta MXT-R“ наскоро ќе се појави пред јавноста

Од:

Се очкеува дека мексиканскиот спортски автомобил ќе има препознатлив изглед, што овој пат ќе го краси аеродинамичен body kit, што вклучува преден сплитер и задно крило.

dobivaj vesti na viber

Компанијата „Mastretta“ наводно се подготвува да го претстави својот годинешен модел

„MXT-R“ на самието Autosport International.

Горенаведените додатоци не звучат како некоја спектакуларна промена, но инженерите на „Mastretti“ биле одлучни да го оддржат имиџот на „MXT“ како спортски автомобил за секојдневна употреба.

За погонот најверојатно ќе биде задолжен 2.0-литарски, четирицилинрадски EcoBoost мотор од 285 KС. Како споредба, стандардниот „MXT“ e oпремен со 2.0-литарски, четирицилиндарски Duratec турбо мотор од 250 KС, што развива 339 Nm обртен момент.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Премиера на целосно новата Toyota bZ4X

Ана Ололовска

Премиера: Новата Opel Astra пристигна во Македонија

Ана Ололовска

Peugeot и Opel доминантни со своите гами на електрични и plug-in хибридни возила

Ана Ололовска

Новото лице на новиот ŠKODA KAROQ е тука!

Ана Ололовска

Поскапувањето го натера секој трет Германец да престане да вози, некои почнаа и да крадат гориво

А1он

ВИДЕО: Втората генерација на NX отвора комплетно ново поглавје за брендот Lexus

Ана Ололовска