Мајкрософт за вработените во САД ја продлжува мерката работа од дома до 2021 година

Од:

Вработените во Мајкрософт во САД ќе имаат можност да работат од дома најмалку до 19 јануари следната година поради пандемијата со новиот коронавирус, соопшти компанијата.

И Гугл претходно соопшти дека на своите вработени ќе им овозможи работа од далечина барем до крајот на јуни 2021 година.

Тоа укажува дека големите компании се подготвуваат за долго траење на пандемијата.

Би можело да ве интересира

Вработените во „Мајкрософт“ ќе добијат можност трајно да работат од дома

Жарко Настоски

Мајкрософт го издвојува Универзитетот во Штип како пример за успешна онлајн-настава

Жарко Настоски

Мајкрософт склучи договор со Пентагон вреден 10 милијарди долари

„Гугл“ и „Фејсбук“ повикани на сослушување во руската Дума

Мајкрософт достигна вредност од еден билион долари

Бил Гејтс повторно со богатство над 100 милијарди долари