Линдон Бериша мислеше дека никој нема да забележи, но…

Од:

Иако делуваше незабележливо и прикриено, нашата екипа сепак успеа да го фотографира познатиот пејач на дело.

dobivaj vesti na viber

Имено, додека седеше во еден познат локал во старата скопска чаршија, тој дискретно одлучи на сред разговор да си ја провери моменталната состојба на пензиската сметка.

Отвори penzija.mk и дознај како ги инвестира средствата твојот пензиски фонд за да ти овозможи сигурна и стабилна иднина.

Зошто не го направите тоа и вие, ТУКА?

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се уште неизвесно кога граѓаните ќе може да докупат стаж за пензија

Фонд на ПИОСМ: Сите кои земаат пензија во Еуростандард банка да достават известување преку која банка да им се врши исплатата

А1он

Народната банка со препораки околу исплатата на априлската пензија

А1он

Во Службен весник објавен Законот кој овозможува докуп на стаж за пензија

ПИОМ ги објасни причините за нераспределените осигуреници во вториот столб

Наум Локоски

Царовска: На 12 илјади лица со години не им биле префрлани средства во вториот пензиски столб

Наум Локоски