Курсот на еврото повторно е под прагот од 1,13 долари

Од:

Курсот на еврото денеска повторно е под прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации. Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута остана речиси непроменета на 1,1277 долари.

Европската централна банка вчера одреди референтна стапка на еврото од 1,1295 долари.

Би можело да ве интересира

Доларот остро падна, еврото зајакна

Катерина Павлова-Николовска

Хрватите бесни поради воведувањето на еврото: „Ова е општо лудило“

А1он

Еврото зајакна во однос на доларот

Ана Ололовска

Остар пад на доларот, ослабе во однос на еврото

Застана растот на доларот, еврото се опоравува

А1он

Фунтата падна рекордно ниско во однос на доларот