Ковачевски: Проекциите за економијата влеваат надеж, наредната година ќе биде подобра

Од:

Наредната година ќе биде подобра. Ќе се живее подобро затоа што ќе има ново покачување на пензиите и платите, а тоа се и економските проекциите на ЕБОР за македонската економија со стапка од раст од 2,3 проценти, што е многу повеќе отколку просечниот раст во еврозоната кој ќе изнесува 0.3 проценти, рече на вечерашнава трибина на СДСМ од Кичево претседателот Димитар Ковачевски.

– Моето економско и над 20 годишно менаџерско искуство ми дава за право да ви ветам, дека ќе ја донесам промената што ни е потребна. И затоа вечерва од нашето преубаво Кичево, повикувам на ангажман, повикувам на поддршка. Следете ме на европскиот пат, бидете мој ветер в грб на патот на економскиот развој и напредокот, бидете промената којашто заедно ќе ја донесеме, рече претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски во Кичево.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО)„А1он“ објави, Ковачевски се повлече од здружението и компанијата кои не ги пријавил, Антикорупциска се’ уште истражува

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Пендаровски да не ги штитат и да ги кажат странските агентури, кои стојат зад тензиите со Бугарија

Катерина Павлова-Николовска

Таравари: Договорот за влез на Алијанса во Владата не е дефинитивен, но шансите се огромни

Катерина Павлова-Николовска

Ковачевски: Европскиот проект е најважен за иднината на државата, да не подлегнеме на провокациите

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и Пендаровски да не кријат и јавно да кажат кои странски агентури влијаат на односите со Бугарија

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да каже како е можно на се што испопотпишаа да создадат студена дипломатска војна со Бугарија