Kонференција за развој на здравствениот туризам во Македонија

Од:

Министерот за економија Ваљон Сарачини ќе присуствува на Првата конференција за развој на здравствениот туризам на Република Македонија.

Сарачини ќе учествува на работната сесија „Средба со министрите“, на која претставници на здравствените установи пред министерот ќе ги презентираат проблемите и барањата од здравствените установи во насока на развој на здравствениот туризам.

Би можело да ве интересира

Владата почна постапка за набавка на 200.000 кинески вакцини против Ковид-19

Жарко Настоски

Владата останува посветена на спроведувањето на Договорот од Преспа

Ана Ололовска

Груби се сретна со косовскиот амбасадор Дедај

Ана Ололовска

Владата издвои 1,3 милиони евра за Дојранското и Преспанското Езеро

Жарко Настоски

Владата донесе нови одлуки за кадровски решенија во повеќе институции

Жарко Настоски

Владата го усвои планот за вакцинација против Ковид-19, се чекаат уште само вакцините

Жарко Настоски

Leave a Comment

nine − six =