Конечно поевтино парно?

Од:

Дали конечно скопјани ќе здивнат и ќе се спасат од астрономските сметки за парно? Судејќи според најавите од ЕЛЕМ Енергетика, можно е и поевтино греење.

Енергетика информира дека на граѓаните од Скопје е спремна да им понуди пониски цени и 24-часовно греење.

„Не станува збор за рушење на монопол. Нашите капацитети се мали во споредба со она што го има Топлификација“,  вели портпаролот на ЕЛЕМ, Мирче Котевски.

ЕЛЕМ Енергетика нуди 40 денари за квадратен метар што е за 25 проценти од онаа која ја нуди Топлификација и греење.
Интересот од граѓаните е голем.

Сепак за проширување на дејноста на цело Скопје е рано да се  говори.

 

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на струјата

Катерина Павлова-Николовска

Ковачевски: АД ЕСМ нема да дозволи големо покачување на цената на струјата за домаќинствата

Ана Ололовска

ЕСМ: Мицкоски да престане да лаже за енергетската состојба

А1он

Мицкоски: Поскапување на струјата ќе има зошто Владата ги краде граѓаните

Катерина Павлова-Николовска

Мицотакис соопшти дополнителни мерки за справување со покачувањата на цената на струјата

А1он

Двоцифрен раст на цените на струјата и гасот за домаќинствата во ЕУ

А1он

3 comments

оле 18/09/2012 - 14:34 at 14:34

Иста песна, по квадратен метар а не според потрошено. Кога ке соберат клиенти, оп пак цена како Топлификација…

Reply
Цацко 18/09/2012 - 16:54 at 16:54

А мисли ли некој во оваа држава дека освен Скопје има и други населени места? И дека и тие што живеат таму треба да се греат во зима? И дека во најголемиот дел од тие места нема ниту парно ниту непарно греење? Или Скопје па Скопје, божем само скопјани треба да имаат парно греење. И ефтино да се греат со него. И божем само тие се жители на оваа држава и плаќаат даноци. И се лојални граѓани итн., итн. СРАМОТА!!!

Reply
tatu 19/09/2012 - 09:13 at 09:13

Цацко. Аферим. Потполно се сложувам со тебе. Скопје не е град – држава.

Reply

Leave a Comment

four × 2 =