Итно дејствување од надлежите институции бараат оштетените штедачи од Еуростандард банка

Од:

Оштетените штедачи од Еуростандард бараат од надлежните ведаш да дејствуваат и да преземат соодветни чекори за санкционирање на, како што наведуваат во соопштение, главните организатори на криминалот во банката.

-Доказите за криминалот се веќе одамна во нивни раце. Тие се јасни и недвосмислени. Во тие документи се гледа кој се одобрувал ненаплатливи кредити, кој ги делел истите, со кого се ги делел, кој го дозволил криминалот, кој перел пари, фалсификувал документи или вршел разни други видови на измами, злоупотреби и проневери. Вистината мора да се дознае и правдата да се задоволи. Дали Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, финансиската полиција и нашиот судски систем ќе дозволат да овој масовен грабеж на обичните граѓани и фирми помине неказниво и остане во заборав на времето додека криминалците продолжат да уживаат со нашите покрадени пари!? Ќе покажете ли дека има правда во државава или ќе оставите да делата застарат, криминалците да бидат на слобода а сите ние 3.000 семејства останеме покрадени, измамени и оштетени од системот којшто не само што не не заштитил на време туку и дозволил криминалците да не уништат во сред пандемија!? Време е веќе да делувате веднаш!, наведуваат оштетените штедачи во Еуростандард во соопштение испратено до медиумите.

Би можело да ве интересира

Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка: Уставниот суд да се апстрахира од политички влијанија

Ана Ололовска

Костовски: Лицата кои се под истрага за Еуростандард банка да се идентификуваат со име и презиме

Жарко Настоски

Четворица директори во Еуростандард банка под истрага дека переле пари и го предизвикале стечајот

Жарко Настоски

Здружение на оштетени штедачи на Еуростандард – Одговорност мора да има и парите мора да ни се вратат

Ана Ололовска

Трифун Костовски по отфрлената жалба за замрзнатиот имот: Објавувам граѓанска непослушност

Жарко Настоски

Оштетените штедачи од Еуростандард бараат брзо разрешување на случајот

Ана Ололовска