Иницијатива на Србите во Македонија: Купувајте српски производи

Од:

Демократската партија на Србите во Македонија вчера објави дека ќе покрене иницијатива за масовно купување српски производи меѓу Србите и сите пријателски нации во Македонија, во регионот и во дијаспората.

Целта на иницијативата е да се ублажат последиците од економијата во Република Србија, предизвикана од антицивилизациските такси на стоки што ги наметна Приштина од централна Србија.

Би можело да ве интересира

По изборите во Косово, Вучиќ очекува посилен притисок од САД врз Приштина

Ана Ололовска

Пацоли: Помпео ја охрабри Србија за продолжување на дијалогот со Приштина

Ана Ололовска

Српската премиерка в понеделник во посета на Скопје

Ана Ололовска

Вучиќ: Дијалогот Белград-Приштина продолжува најрано во декември

Ана Ололовска

Помпео: Нормализацијата на односите Белград-Приштина ќе го стабилизира регионот

Ана Ололовска

Српската опозициска Народна партија ќе ги бојкотира претстојните парламентарни и локални избори