Груевски: Македонија ќе биде регионален центар на „Лукоил“

Од:

„Македонија ќе биде регионален центар на Лукоил“, изјави премиерот Никола Груевски во Санкт Петербург.

„ Тоа веројатно ќе го зголеми и бројот на вработени во седиштето на „Лукоил“ во Македонија“, рече Груевски .

Премиерот Никола Груевски ја оцени како успешна повеќедневната посета на Руската Федеарција, во рамки на која се сретна со рускиот претседател Владимир Путин и посети четири области каде пред претставници на повеќе од 230 компании ги презентира можностите за инвестирање во Македонија.

 

 

 

Би можело да ве интересира

Влада: Силно сме спротивставени на корупцијата и постапуваме по меѓународните извештаи

Ана Ололовска

Владата презадоволна од растот на просечната плата: Скокнала за 100 евра од пред четири години

Жарко Настоски

Владата го дополни ребалансот на буџетот, го враќа во Собранието на усвојување

Жарко Настоски

Прозводителите на медицинскa марихуана ќе можат да ја продаваат по светот како дрога

Жарко Настоски

Предлогот за видео надзор се однесува само за процесите кои не може да се дигитализираат, појасни Арсовски

Ќе се реорганизираат државните органи, Владата веќе има и предлог како

Жарко Настоски

3 comments

vladimir 22/06/2012 - 20:37 at 20:37

ke ke ke ke ke ke ! KAZETE KOGA. ZA 200 GODINI?

Reply
Bukefal 23/06/2012 - 00:26 at 00:26

Што забегал овој, зар уште ли ќе лаже! Каков регионален центар може да стане мала земја како нас со 2 милиона пазар и со мала куповна моќ. Зар Македонија би била подобар центар од Србија или Босна или Грција? Дај, пред да објавувате вакви очигледни глупости на нашиот премиер првин прошетајте низ ГТЦ, видете колку има купувачи низ продавниците и објавете! Луѓето веќе пари немаат за леб па до бензин им дошло!

Reply
Gajver 23/06/2012 - 20:12 at 20:12

Точно е Македонија ќе биде регионален центар, ама за СИРОМАШТИЈА, МИЗЕРИЈА, НЕВРАБОТЕНОСТ. Се благодарение на нашиот бестрашен лидер. Само напред исполнуваме уште малку и ќе бидеме тотални лидери без конкуренција, сами на првото место, а позади нас три места празни.

Reply

Leave a Comment

2 × 1 =