Голем број Британци веќе направија резервации за летување, најбарани Грција, Турција и Шпанија

Од:

Резервациите за летни одмори скокнаа за 600 проценти оваа година, откако Велика Британија донесе одлука за укинување на рестриктивните мерки, давајќи им надеж на авиокомпаниите и туристичките агенции дека ќе можат да работат нормално годинава.

Британската туристичка асоцијација соопшти дека Грција, Шпанија и Турција се најбараните дестинации, почнувајќи од јули.

Нискобуџетната авиокомпанија „Изиџет“ соопшти дека резервациите преку ноќ се зголемиле четирикратно, а резервациите за одмор пораснале за 600 проценти за една недела, а тие „пламнале“ особено откако владата вчера најави дека патувањата може да продолжат од средината на мај.

Би можело да ве интересира

Заев изрази сочувство до Бакингемската палата за смртта на принцот Филип

Жарко Настоски

Британското кралско семејство: Почина принцот Филип

Ана Ололовска

Почина принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета

Ана Ололовска

Уапсен осомничениот за убиството на британскиот мултимилионер Сатон

Ана Ололовска

Џонсон загрижен поради ескалацијата на насилството во западен Белфаст

Ана Ололовска

Во Британија младите до 30 години ќе примаат од вакцините на „Фајзер“ или „Модерна“, наместо „АстраЗенека“

Жарко Настоски