+ФОТО: Протести против УЈП во Прилеп

Од:

Приватните дуќанџии од Прилеп протестираа поради како што велат „вчерашниот упад од УЈП“ и бараа средба со управникот на УЈП во Битола и Скопје.

„Го молиме Управникот на даночното одделени во прилеп да превземе мерки и да ги спречи “контролите” во нашиот град затоа што во ова тешко време, се помалку имаме работа во нашите фирми и неможеме да ги исполниме нашите услови и давачки по нормален пат, а не и превисоките казни од УЈП и пломбирањето на нашите објекти. Во време на криза ние немаме пари за преживување, а не за казни“, пишува во барањето на приватниците од Прилеп.

На нивното барање е одговорено позитивно и средбата со директорот на регионалната УЈП – Битола е закажана утре во спортската сала „Сонце“ во Прилеп.
[nggallery id=91]

Би можело да ве интересира

УЈП го следи случајот со текстилната фабрика „Баргала“, контролата е при крај

Ана Ололовска

Лукаревска: Изречени се повеќе од 400 глоби за неиздавање фискални сметки

Ана Ололовска

Голем протест на грчките синдикати во Атина, штрајкуваат и административците и приватниците

Жарко Настоски

ВИДЕО: Инцидент на протестите на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид, меѓу активистите и полицијата

УЈП правела техничко доусогласување, ќе се исплатат и останатите средства од „Мој ДДВ“ за првото тримесечје

Ана Ололовска

Државната помош за февруари и март ја злоупотребиле 181 работодавач, не дале плати на 753 вработени

Ана Ололовска

2 comments

Иван Спировски 08/06/2012 - 16:26 at 16:26

ПРИЛЕП, ГРАДОТ ПРВОБОРЕЦ, ИМ ПРУЖИ ОТПОР НА ЏЕПЏИИТЕ (ЏЕПАРОШИТЕ)

Reply
Gajver 09/06/2012 - 08:47 at 08:47

Абе народе македонски. Во турско, турците имале повеќе милост за рајата. Бог да те чува од твоите арачлии. Сопствените арачлии се 100 пати полоши од туѓите. Па сега размислете кога ќе има избори за кого ќе гласате.

Reply

Leave a Comment

fourteen − three =