ФОТО: Кошаркарката Едина Муса во несекојдневно издание

Од:

Минатата вечер во 20 часот нашата екипа успеа да ја „улови“ познатата кошаркарка во досега невидено издание.

Имено, таа за време на тренинг со својот клуб беше „фатена“ како ги ажурира податоците и ја проверува состојбата на својата пензиска сметка на својот телефон.

Отвори penzija.mk и дознај како ги инвестира средствата твојот пензиски фонд за да ти овозможи сигурна и стабилна иднина.

Истото можеш да го направиш и ти доколку кликнеш ТУКА!

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се уште неизвесно кога граѓаните ќе може да докупат стаж за пензија

Народната банка со препораки околу исплатата на априлската пензија

А1он

Во Службен весник објавен Законот кој овозможува докуп на стаж за пензија

ПИОМ ги објасни причините за нераспределените осигуреници во вториот столб

Наум Локоски

Царовска: На 12 илјади лица со години не им биле префрлани средства во вториот пензиски столб

Наум Локоски

ФОТО: Игор Ангелов го загуби фокусот за време на снимањето

Наум Локоски