Фондот за иновации ќе ги презентира резултатите од повикот „О2 предизвик“

Од:

Фондот за иновации и технолошки развој денеска на Универзитетот на Југоисточна Европа ќе ги презентира резултатите од спроведените проекти избрани на јавниот повик за финансирање проекти за намалување на загаденоста на воздухот „О2 ПРЕДИЗВИК“.

На настанот најавено е обраќање на заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски, градоначалничката на Тетово, Теута Арифи и на претставници на петте избрани компании.

Би можело да ве интересира

Фондот за иновации потрошил еден милион евра за хонорарци и експерти кои не поминале интервју, открија ревизорите

Орце Костов

МАСИТ: Цоневски со волонтерски ангажман во Комисијата, не подлежи на поднесување анкетен лист

Катерина Павлова-Николовска

Саша Максимовски ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

ФИТР: Почнува проектот за дигитализација на повеќе од пет милиони оргинални записи на Институтот „Крсте Мисирков“

Ана Ололовска

Петров: Проектите ги одобрува Комитетот за одобрување на инвестиции според строги критериуми, а не ФИТР

Ана Ололовска

Прва македонска платформа за поврзување студенти и дипломци со компаниите

А1он