Еврото се задржа над 1,13 долари

Од:

Курсот на еврото денеска останува стабилен над прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации.

dobivaj vesti na viber

Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утринава единствената европска валута се менуваше за 1,1336 долари.

Европската централна банка вчера одреди референтна стапка на еврото од 1,1363 долари.

Би можело да ве интересира

Хрватска одобри воведување на еврото во 2023 година

А1он

Еврото се намали во однос на доларот, биткоинот на најниско ниво во изминатите шест месеци

20 години од воведувањето на еврото

Курсот на еврото повторно е под прагот од 1,13 долари

Ана Ололовска

Еврото се задржа до прагот од 1,13 долари

Народна банка: Девизниот курс на денарот е стабилен