Џонсон: Се наѕираат добри постбрегзит трговски решенија со ЕУ

Од:

Се очекуваат добри постбрегзит трговски решенија со ЕУ, но и доколку не бидат постигнати тогаш постојат други одлични солуции, изјави денеска британскиот премиер Борис Џонсон.

Тој истакна дека на постигнувањето договор со ЕУ гледа со поголем оптимизам за разлика од Мишел Барние, европскиот преговарач за постбрегзит договори и усогласувања.

Би можело да ве интересира

Карантинот предизвикал смрт на илјадници луѓе во Британија, според владин документ

А1он

Британија ќе се соочи со двојно посериозен втор бран на Ковид-19

А1он

Британската Влада ќе субвенционира посети на ресторани

Ана Ололовска

Британски пратеник уапсен под обвинение за силување

Ана Ололовска

Телохранител на британската кралица уапсен со кокаин и кетамин

А1он

Британија обезбеди 60 милиони дози вакцина против коронавирус од Санофи и ГСК

Ана Ололовска