Дубаи станува центар за тргување со криптовалути

Од:

Најголемата светска берза за криптовалути „Бајнанс“ (Binance) денеска соопшти дека потпишала договор за соработка со Светскиот трговски центар во Дубаи (DWTC).

Властите во Дубаи објавија еден ден претходно дека имаат намера да го претворат DWTC во криптозона и регулатор на криптовалути и други виртуелни средства, како дел од напорите на Обединетите Арапски Емирати (ОАЕ) да привлечат нови бизниси.

Би можело да ве интересира

Конфискувани 700 милиони долари од Банкмен-Фрид

Горан Наумовски

Голема акција против бугарска банка за криптовалути

Голема измама со криптовалути, уапсени измамници од Бугарија, Србија и Кипар

Дубаи го укина данокот на алкохол

Банкман-Фрид екстрадиран во САД, бил пријавен од двајца негови поранешни колеги и пријатели

А1он

Кој е крипто-бегалецот кој се крие во Србија: Контроверзен Кореец ја оштети индустријата за 40 милијарди долари

А1он