Дојче Банк заради крах на пазарот отпушта 1000 работници

Од:

Дојче Банк ќе укине 1000 работни места во огранокот за банкарски инвестиции. Укинувањето на работните места е неопходно заради тешката ситуација на финансиските пазари

и мнозинството отпуштени работници ќе бидат надвор од Германија. Никој од Дојче Банк не беше достапен за било каков коментар.

Би можело да ве интересира

Норвешка со 205 милиони евра ќе и помогне на Украина да обезбеди гас за зимата

А1он

Илон Маск: Правете повеќе бебиња за да ја одржиме цивилизацијата

А1он

Светската криза со храна ќе се влошува, луѓето плаќаат повеќе за основните потреби насекаде

А1он

Руските сили започнаа офанзива во Доњецк

А1он

Италија ќе им исплаќа по 200 евра на семејствата со ниски и средни примања во борба против инфлацијата

А1он

Пандемијата ја предизвикува најголемата економска криза во историјата на Хрватска, сметаат монетарните власти

Жарко Настоски