Договори за проекти за прекугранична соработка со Грција

Од:

Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу денеска ќе ги потпише договорите за кофинансирање на одобрените проекти од Програмата за прекугранична соработка меѓу Македонија и Грција.

Проектите се финансираат од ИПА инструментот на Европската унија.

Средствата за национално кофинансирање ги обезбедува Министерството за локална самоуправа, од буџетот на државата.

Би можело да ве интересира

Папандреу: Лидерите на ЕУ да испратат силна порака за Северна Македонија и Албанија

Татјана Ташкова

Нова акција на грчката полиција во објекти под опсада во центарот на Атина

Ана Ололовска

Кумуцакос: За четири месеци за 200 отсто поголем број пристигнати бегалци и мигранти во Грција

Ана Ололовска

Фурна во Солун дозволува плаќање со биткоин

Дендиас: Ратификуваните меѓународни договори не се менуваат своеволно

Ана Ололовска

Жители на Лезбос не сакаа бродот на невладината „Open arms“ да се закотви на островот

Ана Ололовска