Диме Спасов нов директор на скопски Катастар

Од:

Поранешниот директор на Агенцијата за млади и спорт, Диме Спасов е новиот директор на скопската подрачна единица на Агенцијата за катастар на недвижности, објави Курир.

dobivaj vesti na viber

„Ќе дадам се од себе за да придонесам во квалитетно услужување на граѓаните, во развојот и унапредувањето на работата на Центарот за катастар на недвижности – Скопје.

– Во оваа институција покрај тоа што во изминатите години се направени крупни реформи и се реализирани голем број проекти, посветено работи и броен, искусен и стручен тим со кој е задоволство да се соработува.

– Ќе продолжиме во насока на реализација на започнатите и имплементација на новите проекти се со цел граѓаните на Република Македонија да го добијат она што го заслужуваат – брза, ефикасна и квалитетна услуга од страна на Центарот за катастар на недвижности Скопје“, изјавил Диме Спасов за Курир.

Би можело да ве интересира

ВМРО ДПМНЕ: Неспособната власт сака да ја дефокусира јавноста од тајните преговори кои денес се водат во Софија

А1он

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ создава тензии во Собранието, во надеж дека ќе се спасат од одговорност за криминалот, тоа нема да се случи, сите ќе одговараат

А1он

Арсовски: Ако нема договор за избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира низ целата држава

ГРОМ ја раскинува коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ

А1он

ВМРО ДПМНЕ: Согласно позитивно-правните прописи, пратениците не земаат екстра дневници

А1он

Рекетарите и нивното дувло за криминал

А1он